Посвята в козачата
13 жовтня учні НВК «Ракобовтівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» відвідали Державний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви». З великою цікавістю діти слухали розповідь екскурсовода про битву під Берестечком, помолилися у дерев’яній Михайлівській церкві і віддали шану козакам, похороненим у саркофазі, у підземеллі.
Козацькі могили – унікальне місце, священне для кожного небайдужого українця. Саме тут, на цих зелених луках і болотах, кілька століть назад віддали своє життя за свободу українського народу наші славні предки.
Проте найурочистіший момент для дітей була посвята в козачата, під час якої прозвучали слова клятви з уст учнів. Вони присягнули на вірність Україні і своїй школі, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто промовляли: «Клянусь». А на завершення свята – справжній козацький куліш.
Втомлені, щасливі і горді, що стали козачатами, діти поверталися додому і кожен повіз із собою частинку козацького духу, мужності, сміливості.