A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради
Золочівський район Львівської області

Перспективи розвитку

Освіта

У районі функціонує 27 закладів загальної середньої освіти (1 гімназія, 14 ЗОШ І-ІІІ ст., 17 ЗОШ І-ІІ ст., 9 ЗОШ І ст. та 3 опорні заклади, які мають 8 філій).

У навчальних закладах різних ступенів навчається 5250 учнів. Це на 136 учнів більше у порівнянні з минулим роком (5114).  352 класів, 329 комплектів.

Цьогоріч створено ще  1 загальноосвітній опорний заклад. Ним стала Олеська ЗОШ І-ІІІ ст., до складу якої як філія увійшла Кутівська ЗОШ І-ІІ ст.

Навчально-виховний процес забезпечують 802 педпрацівники.

Наповнення шкіл учнями становить 70% від реальної потужності закладів. Навантаження на одного вчителя становить 15,5 годин. Середня вартість навчання одного учня становить 21,7 тис. грн.

За підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін учні нашого району вибороли 11 призових місць.

Школярі району є постійними учасниками та переможцями обласних та всеукраїнських природничих конкурсів та акцій. Так, у 2017-2018 н.р. переможцями обласної виставки-огляду «Квітковий вернісаж» стало 6 учнів, Всеукраїнська акція «Птах року» - 2 учні, Всеукраїнський еколого-натуралістичний похід «Біощит-2018» - 2 учні., конкурс «Моя маленька батьківщина-душі потіха та розрада» -1 учень, Всеукраїнський конкурс школярів і учнівської молоді “Вчимося заповідувати”-2 учні, Всеукраїнський конкурс –огляд внутрішнього озеленення навчальних закладів “Галерея кімнатних рослин”- 1 учень, конкурс «Природа і фантазія» - 4учні, конкурс «Годівничка» - 3 учні, конкурс «Зоологічна галерея» - 2 учні, конкурс «Винахідницьких та раціоналізаторських проектів» - 1 учень, конкурс «День зустрічі птахів»-2 учнів, ІІІ етап ІХ міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.. Т. Г. Шевченка – 2 переможці,  конкурсу сценаріїв до 1020 річчя Хрещення Київської Русі – 3 переможці серед вчителів,   всеукраїнський «І слово і пісня, матусю тобі »-2.

Матеріально-технічне забезпечення

У 2018 році проведено капітальні ремонти та реконструкції в таких ЗЗСО:

 • Капітальний ремонт фасаду та покрівлі даху районного дитячого будинку «Добре серце» в с.Новий Милятин Буського району Львівської області - 1566,723тис. грн.
 • Капітальний ремонт спортзалу Буської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- 399,165 тис. грн.
 • Закуплено спортивний інвентар для спортивного залу НВК  «Боложинівська ЗОШ  І-ІІ ст.-ДНЗ»
 • Будуть завершені в у 2019 році, об’єкти розпочаті в 2018 році, а саме:
 • Реконструкція майданчика з влаштуванням спортивного майданчика зі штучним покриттям по вул. Золочівська, 5 в смт. Красне Буського  району

Львівської області-1497,664тис.грн.

 • Заміна віконних та дверних конструкцій Буської гімназії, м. Буськ вул. Петрушевича 4, (Капітальний ремонт) /коригування/. – 954,121 тис. грн.
 • Реконструкція басейну Буської ДЮСШ в м.Буськ по вул..Київська,15 Львівської області /коригування/- 12 244,059 тис. грн.
 • Дошкільна освіта

  Для охоплення дошкільною освітою дітей різного віку у районі функціонує 13 ДНЗ (місто - 6, село – 7, 33 групи), у яких освіту здобувають 913 дітей та 16 НВК «ЗОШ – ДНЗ» які охоплюють освітою 265 дітей.

  На утримання 1 дитини в ДНЗ витрачено в середньому 17701 грн.,  ( село -17005 грн; місто – 17986 грн.).

  Навчально-виховний процес у ДНЗ здійснюють 215 працівників. Із них 91 педагогічних,  це: 13 – завідувачів, 63 вихователі, 2 практичних психологи, 8 інструкторів з фізкультури, 5 музичних керівників. 

  Матеріально-технічне забезпечення усіх дошкільних установ задовільне. 

  Перспектива розвитку дошкільної освіти району – відкриття другої групи у дошкільному закладі «Малюк» смт. Красне (25 місць)та ДНЗ Берізка м. Буська (25 місць).

  Потреба: будівництво дошкільних закладів у м. Буську, де налічується 709 дітей віком до 6-ти років;

 • збереження діючої мережі навчально-виховних комплексів.
 • Позашкільна освіта

  Позашкільна освіта району представлена 3 закладами, а саме:

  Буський БДЮТ- це позашкільний навчальний заклад, у якому функціонують 27 гуртків (35 груп) і  дають можливість  розвивати свої творчі здібності  525 вихованцям віком від 5 до 18 років. Працюють 11 основних педагогів  і 9 за  сумісництвом.

  26 гуртків функціонують на базі БДЮТ, а решту , через брак приміщення, у загальноосвітніх школах району (Андріївська ЗОШ І – ІІІст.  - крій і шиття, Задвір’янська ЗОШ І – ІІІст. - авіамодельний, Буська ЗОШ І- ІІІ №1 – різьба по дереву, шахи  та хореографія, Тур’янська ЗОШ І –ІІІ ст.-  соломкоплетіння,  Ожидівська ЗОШ І – ІІІст.- декоративно – ужиткове мистецтво, Красненська ЗОШ №1 - оригамі,  Буська ЗОШ І – ІІІст. №2- театр «Казкарик», НВК «Буська ЗОШ Іст. – гімназія – інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУім. І. Франка» - хор духовної пісні, гурток «Національно-патріотичного виховання».

  Вихованці разом з педагогами  беруть активну участь у різного роду конкурсах, виставках, фестивалях.  Гуртківці стають неодноразовими переможцями, разом з тим є наочний приклад наставників  -  педагогічні досягнення.

  Сьогодні є потреба і в інших видах гуртків. За  соціологічним опитуванням діти мають бажання брати участь і у шахових турнірах, і у конструюванні суднокораблів,  і у сестринській  справі, навіть  майстер – шеф «Діти». Протягом 2018 року-5 переможців всеукраїнських конкурсів. 

  Олеський  БДЮТ -кількість гуртків – 5 (10 груп) - танцювальний,  дитячий театр «Казкарик», «Витинанка»,  «Бісерне сяйво», «Писанка», в яких виховуються і розвивають свої таланти  150 вихованців.

  Вихованці разом з педагогами  беруть активну участь у різного роду конкурсах, виставках, фестивалях. Протягом 2018 року-2 переможці всеукраїнських конкурсів. 

  Буська ДЮСШ - це позашкільний навчальний заклад, у якому функціонують  відділення легкої атлетики та футболу, в яких у 21 групі займаються 336 вихованцям віком від 5 до 18 років. Працюють 7 основних педагогів.   

  Вихованці разом з тренерами  беруть активну участь у різного роду змаганнях та першостях. Так, протягом 2018 року вихованці ДЮСШ стали призерами першості України -11 призерів, Всеукраїнських змагань – 16 призерів, Міжнародні змагання – 8 призерів та 48 призерів чемпіонатів Львівщини. 

  Матеріально-технічна база Буської ДЮСШ оновлена у 2018 році спортивними тренажерами на суму 200000 грн., проведено санітарний ремонт роздягалень, тиру, медичному кабінеті.

  Закуплені газонокосарки та інший інвентар для обслуговування бази ДЮСШ на суму 80000,00грн. Розпочато реконструкцію басейну. Облаштована парковка  для машин.

  • на 2019рік
 •      Головною метою розвитку галузі  є забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям усіх вікових категорій та учнівської молоді.

  Основні напрямки розвитку освітньої галузі визначаються загальними тенденціями освітніх реформ в Україні, а  це: відкриття та оснащення опорних шкіл, створення ресурсних кімнат та інклюзивно-ресурсних центрів, медіатек, відкриття дошкільних навчальних закладів, впровадження реформи початкової школи та якісна підготовка учнів до ЗНО.

   Реформа передбачає системну трансформацію сектору, головна мета якої – нова висока якість освіти на всіх рівнях: від початкової школи – до вищих навчальних закладів. Головним завданням освіти має бути формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни.

  У науковій сфері реформа покликана зупинити ізоляцію і стагнацію у сфері досліджень, сформувати запит на якісну підготовку дослідників та якісні розробки в галузі фундаментальних і прикладних наук.

  Новий зміст освіти, спрямований на формування компетентностей XXI століття.

  Новий шкільний учитель, який володіє сучасними методиками викладання і здатен реалізовувати педагогіку партнерства.

  Передбачається запровадження системи добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Це буде перевірка педагогів із володіння предметом, уміння спілкуватися з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання: через діяльність, формування критичного мислення, організацію роботи в групах, проектну роботу тощо. Вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримуватимуть 20% надбавки до зарплати й стануть носіями змін у шкільній освіті.

  У нашому районі на сертифікацію зареєструвались 3 вчителя.

  Директорів обиратимуть за конкурсом на дві каденції – на 12 років щонайбільше саме в цьому закладі освіти. Передбачається, що директори самі можуть призначати своїх заступників і обирати педагогічний склад.

  Кожен заклад освіти муситиме оприлюднювати інформацію про надходження всіх коштів, а також їхнє призначення. 

  Основні завдання на 2019 рік

  1. Створення опорного загальноосвітнього навчального закладу на базі Задвір’янської ЗОШ І-ІІІ ст. з філіями: НВК «Полоницька ЗОШ І-ІІ ст.» та НВК «Полтвівська ЗОШ І-ІІ ст.»

  2. Забезпечення якісного функціонування 1 класів НУШ (закупівля меблів , комп’ютерного обладнання , дидактичних матеріалів, підручників .)

  3. Забезпечення організації безкоштовного харчування учнів, а саме:

   - дітей, сиріт;

   - дітей позбавлених батьківського піклування;

  - дітей з малозабезпечених сімей;

  - дітей, батьки яких є учасниками АТО;

  -дітей із сімей внутрішньо-переміщених осіб;

  - учнів не пільгових категорій ( за рахунок коштів місцевих бюджетів).

  4. Проводити роботу з оновлення комп’ютерної техніки в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. На даний час всі навчальні заклади району підключені до мережі  Інтернет.

  5. Забезпечити дію Програми «Шкільний автобус». Додатково закупити один автобус.

  6. Перелік запланованих об’єктів капіталовкладень у 2019 році подано на мікропроекти:

  -«Реконструкція приміщення старої котельні опорного загальноосвітнього навчального закладу «Буська ЗОШ І-ІІІ ст.№1» Буської районної ради Львівської області в актову залу»

  -«Капітальний  ремонт покрівлі даху старого корпусу Новомилятинської  ЗОШ І- ІІІ ступенів  в  с.Новий Милятин  Буського району   Львівської  області» - подано для участі в мікропроекті.

         -«Капітальний ремонт покрівлі даху НВК "Полтвівська ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ" в с.Полтва Буського району Львівської області» - подано для участі в мікропроекті.

        -«Заміна віконних та дверних блоків в НВК "Соколівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ ім.В.Кальби" в с.Соколівка» - подано для участі в мікропроекті.

        - «Придбання інвентаря для ОЗНЗ  «Олеська ЗОШ І-ІІІ ступенів» в смт. Олесько Буського району Львівської області» - подано для участі в мікропроекті.

  -«Капітальний ремонт покрівлі та фасаду з метою енергозбереження Навчально- виховного комплексу «Буська загальноосвітня школа І ступення –гімназія-інтернат імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка» по вул. Петрушевича,4 в м. Буськ Львівської області»

   Розроблено проектно-кошторисну документацію та подано на експертизу:

       - «Реконструкція системи опалення в НВК ''Яблунівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ'» в с. Яблунівка Буського району Львівської області -638015,00 грн.

  - «Заміна віконних та дверних блоків Олеської ЗОШ І-ІІІ ст.» в смт. Олесько Буського району Львівської області (капітальний ремонт)-399840,00 грн.

   

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень