A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради
Золочівський район Львівської області

Плани роботи

План роботи відділу освіти на 2020 рік 

План січень

План лютий

План травень

Інформаційна довідка «Освіта Надбужжя»

 

У 2019 році у відділі освіти Буської РДА функціонує 41заклад загальної середньої освіти, в яких навчається 5364 дітей.

Зокрема ЗЗСО:

  • І ст. – 97– 133учнів;
  • І-ІІ ст. 9 – 517 учнів;
  • І-ІІІ ст. 11 – 2587 учнів.
  • IV – опорні заклади які функціонують разом з 10 філіями – 2127 учнів

У м. Буську діє навчально-виховний комплекс «Буська загальноосвітня школа І ступеня – гімназія-інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка», в якому навчається 322 учні.

Для здобуття дошкільної освіти в районі функціонують 29 закладів дошкільної освіти: 13 дошкільних навчальних закладів і 16 навчально-виховних комплексів  (56  груп, 1174  дитини дошкільного віку, з них у місті – 630, у селах – 544).  Відсоток охоплення всіма формами дітей віком від 3 до 6/7 років всіма формами становить 74,9 (від 1537). Освітній  процес у ДНЗ забезпечують до ста  педагогів дошкільної освіти.

Навчально-виховний процес в ЗОШ району здійснюють 680 педагогів. З них учителів-методистів – 18, старших учителів – 167, з вищою категорією – 264, з І категорією – 101, з ІІ категорією – 70, спеціалістів – 64. Нагороджені знаком «Відмінник освіти України» – 17 учителів, Почесною грамотою МОН України – 18.

Чільне місце у роботі відділу освіти займає оптимізація навчально-виховного процесу. З цією метою у районі створено 4 опорні загальноосвітні навчальні заклади, один з них у 2019 році це ОЗНЗ «Задвір’янська ЗОШІ-ІІІ ст.» з філіями НВК «Полтвівська ЗОШ І-ІІ» ст.. та НВК «Полоницька ЗОШ І-ІІ ст.»

Учні, які живуть на відстані більше як 3 км., а їх в районі 1272 учні та 144 педагогічні до місця навчання, підвозить шкільний автобус. В автопарку відділу освіти 10 автобусів «Школярик».

У ЗОШ району діють 30 комп’ютерних класів, до Інтернету підключено – 41 школа.

Усі діти, що підлягають навчанню, здобувають освіту. На індивідуальній формі навчання перебуває 61 дитина з них 22 за станом здоров’я.

У Новому Милятині функціонує РДБ змішаного типу «Добре серце», в якому перебуває 35дітей пільгової категорій, на повному державному утриманні.

 

НУШ. Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової української школи. У 2019/2020 навчальному році  40 перших класів, а це 552 учнів навчаються за новим Державним стандартом Ключові зміни  стосуються підходів до навчання та змісту освіти, створення  нового  освітнього  середовища.

У закладах  освіти, починаючи з 01.09.2018 року, поступово  оновлюється  матеріально-технічна база. На фінансування реформи у 2019 році  освоєно кошти в сумі 1782925 грн., з них на: придбання дидактичних матеріалів – 616297,00 грн придбання сучасних меблів – 915050,00, придбання комп’ютерного обладнання – 458640 грн.. Комп’ютерне обладнання для початкових класів «Нової української школи» (ноутбук, фабрика друку /принтер, сканер, копір/) - 948580,00 грн.

Для комфортного перебування учнів та з метою креативного підходу до організації особистого простору кабінети   перших  класів обладнано сучасними меблями.  В освітньому процесі учнів-першокласників використовується  40 ноутбуків та оновлений дидактичний матеріал.

У вересні 2019 року на базі НВК «Буська ЗОШ І ст. – гімназія – інтернат ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка»  під керівництвом тренерів Пацалон Г.М.( НВК «Чанизька ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ») та Чеховської Г.П. (НВК «Буська ЗОШ І ст. – гімназія – інтернат ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка») 56 вчителів початкових класів, які будуть навчати учнів 1 класу з 1 вересня 2021 та 2022 років за програмою НУШ, завершили навчання. Основними питаннями на навчаннях були: концепція Нової української школи, виклики, що стоять перед початковою школою; новий Державний стандарт початкової школи; нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української школи.

У жовтні 2019 року проведено навчання з питань використання ігрових технологій ЛЕГО та діяльнісних методів навчання в умовах Нової української школи для 92 вчителів 1 і 2 класів.

За рахунок залишку освітньої субвенції  придбано: Спортивні товари та інвентар - 677000,00 грн., мультимедійне обладнання (проектори 32 шт.)- 494400 грн., Шкільні меблі" (Стіл учнівський 2-місний + 2 стільці) - 620000,00 грн., комп’ютерне обладнання –(15 ноутбуків, 38 БФП ) - 698260,00 грн., послуги з доступу до Інтернету з мережевим обладнанням для підключення до Інтернету наявної комп’ютерної техніки та персональних комп’ютерів – 1555000,00 грн., комп’ютерне обладнання для ЗЗСО з розрахунку 1 комп’ютер на 10 учнів.

 

Творча обдарованість. Для удосконалення освітнього процесу з обдарованими дітьми, надання їм ґрунтовних, міцних знань, озброєння їх практичним розумінням основ наук у закладах освіти організовано роботу гуртків, семінарів, факультативів, проводяться предметні олімпіади з базових предметів, конкурси, турніри, змагання. Найпоширенішим змаганням серед учнівської молоді є олімпіади з навчальних предметів. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 793  учні з 24  навчальних  закладів  району. З них 307– учні міських шкіл,485 – сільських .

В обласному етапі команда району виборола 10 призових місць (8 – третіх, 2 – других). Важливою ділянкою в роботі з обдарованими дітьми є участь школярів у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів  Малої академії наук (МАН), участь в районних, обласних, всеукраїнських конкурсах. В обласному етапі переможцем визнано роботу одного учня району ( ІІІ місце) та один учень нагороджений грамотою.

З метою стимулювання і підтримки  талановитої молоді  в районі прийнята Програма «Обдаровані діти Бущини» на 2016-2020 роки .10 призерів і їх наставники  були відзначені грошовими преміями.

 

Шкільний автобус. Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 1272 учнів  та 144 педагогічних працівників до закладів освіти та додому. Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 10 одиниць транспорту, які знаходяться на балансі відділу освіти.

  Підвезення учнів організовується  шкільними автобусами до  закладів освіти, згідно закріплених за ними територій. З метою раціонального використання транспортних засобів адміністрації освітніх закладів забезпечують коригування розкладу уроків та режиму освітнього  процесу.

 

   Виховна робота. У рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Указом Президента України від 18 травня 2019 року №286/2019  в районі функціонує  мережу гуртків патріотичного спрямування. У 2019/2020 навчальному році функціонує 23 патріотичних гуртків та об’єднань, якими охоплено 638 учнів. Школярі відвідують гуртки за програмою патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), «Юні краєзнавці», та багато інших.

У літній період у районі організовано роботу 3 пришкільних таборів. Відпочинковими  послугами охоплено 63 учні %, з них пільгових категорій 58 дітей,

Сучасна освіта функціонує в умовах бурхливого розвитку інформаційних технологій. Розвиток інформаційного простору регіону забезпечують веб-сайти освітніх закладів. Всі  ЗЗСО І-ІІІ та І-ІІ ступеня, опорні заклади та філій мають власні веб-сайти, на яких висвітлюються: новини, звіт керівника перед громадськістю, результати ФГД, Статут закладу освіти, Ліцензії на провадження освітньої діяльності, структура та органи управління, кадровий склад, освітні програми, що реалізуються в закладі, наявність вакантних посад, матеріально-технічне забезпечення, результати моніторингу якості освіти. 

Сайт відділу освіти забезпечує висвітлення інформації щодо пріоритетних напрямів розвитку освіти району.

Інформування закладів освіти забезпечується засобами електронного листування.

Усі освітні заклади забезпечені комп’ютерною технікою (встановлено 594 одиниці комп’ютерної техніки). Використовуються 15 інтерактивних дошок та 31 проектор. На один комп’ютер в районі припадає 4 учні 1-11 класів та 3 учні 5-11 класів.

 

Фізична культура і спорт:

 Заняття з фізвиховання здійснюють 35 вчителів,з них 10 жінок.31 вчитель має спеціальну освітню кваліфікацію.

Для занять фізичною культурою використовуються 87.площинних спортивних споруд, у т.ч. 21-майданчики з тренажерним обладнанням .8-футбольних полів ,15-спортивних залів,2-плавальні басейни ,58- спортивні майданчики в тому числі  3- з штучним покриттям.

5364 уч. освітніх закладів займаються фізкультурно-оздоровчою роботою. 336 учнів займаються на базі ДЮСШ, з них 106-легка атлетика ,230 –футбол.

Протягом  навчального року в районі проводяться спортивні змагання згідно обласних спортивних ігор школярів Львівщини, а саме: з легкої атлетики.настільного тенісу,легкоатлетичного 4-х борства ,шахів , футболу ,Олімпійське Лелеченя.

 

Позашкільні навчальні заклади:  у Буському районі діє 3 позашкільні навчальні заклади;

Буський БДЮТ 525 вихованців віком від 5 до 18 років.

Навчально – виховний  процес ведуть 18 працівників (з них 12 основних, 6 сумісників).

35 гуртків  БДЮТ працюють за напрямками:

-художньо – естетичний;

- декоративно-ужитковий;

-науково-технічний;

Гуманітарний.

Досягнення: (педагоги)

Обласний конкурс «Співоча освітянська родина», обласний конкурс «Відлуння коляди» І-місце : Поливода Л.А., Шишка Н.Г., Гачкевич К.Ю.

Обласний конкурс  «Різдвяна свічка»,(Будинок вчителя) І місце – Таланчук Г.Б., Імісце – Папроцька О.Й., ІІІ місце – Орищин Н.В.

Обласний конкурс «Писанковий розмай» (Будинок вчителя) І місце – Таланчук Г.Б., ІІ місце – Тхір Н.П.

Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності «Джерело творчості», ЛОІППО, диплом за участь – Гачкевич К.Ю.

(вихованці) Перші місця

Обласний конкурс «Сурми звитяги» графіка І місце- Альбіновський Андрій, Ярміл Віта, Альбіновська Анна, (керівник – К. Ю. Гачкевич)  II місце – Кирик Маркіян, III місце – Камінська Ірина, Радіо Марта

Обласний конкурс  « Таланти твої , Україно» бісероплетіння  І –місце – Миляновська Ірина,    І  місце – Романів Олена (соломкоплетіння), кераміка І місце – Сінькевич Ярина, різьба по дереву І місце – Коза Дмитро

Обласний конкурс «Знай і люби свій рідний край» декоративно – ужиткове м –во  І місце – Романів Олена,  І місце – Палка Анна.

Всеукраїнський конкурс«Знай і люби свій рідний край» соломко плетіння І місце – Романів Олена

Всеукраїнський конкурс  «Childart» бісероплетіння  Імісце –Яхторович Вероніка

Всеукраїнський конкурс образотворчого та деративно- ужиткового мистецтва «Сонячний Великдень» І місце Яхторович Вероніка (бісероплетіння);  І місце Романів Олена (соломоплетіння)

 Обласний фотоконкурс «Моя Україна» І місце – Басараб Марта, I місце - Радіо Марта, Петришин Денис (керівник –В. Петришин)

Міський фотоконкурс «Моє мрідне місто» I місце – Басараб Марта, Радіо Марта

Обласний відео конкурс «Моя Україна» - II місце – Радіо Марта (керівник –В. Петришин)

Обласний фестиваль сценічних костюмів з паперу «В чорно-білому мажорі» - I місце – Братейко Дарина (керівник Н. Орищин)

Міжнародний конкурс мистецтв «Планета Талантів» - I місце – Христина Павлик з бісероплетіння (Керівник – Н. Тхір)

Участь у всеукраїнському конкурсі Youth Medialab

 

Олеський БДЮТ охоплює гуртковою роботою 150 дітей та підлітків смт. Олеська та навколишніх сіл Буського району: Хватів, Йосипівка, Теребежі, Циків, Волуйки, Ожидів, Чучмани, Гумниська. 35 дітей з багатодітних і 22 з малозабезпечених сімей, 4 дитини учасників ООС.

Основний пріоритет діяльності закладу – художньо-естетичний розвиток дитини та формування ключових компетентностей  засобами українського національного мистецтва.

У 2019-2020 навчальному році в позашкільному закладі освіти працюють 10 гуртків художньо-естетичного напряму. Профілі роботи гуртків: декоративно-ужиткові види мистецтва (писанкарство, бісерне рукоділля, витинанка); хореографічне мистецтво (хореографічні гуртки та гуртки народного танцю);  театральне мистецтво (дитячий театр «Казкарик»).

 В Олеському БДЮТ працюють 3 педагогічних працівники (в т.ч. директор і 2 керівники гуртків) та 1 (0,5 ставки) прибиральниця службових приміщень.

Основні результати роботи Олеського БДЮТ:

 Всеукраїнські переможці:

  • Сухоставська Наталя – лауреат І ступеня ХІХ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», номінація «Декоративна тематична композиція»;
  • Іваськів Роман – лауреат І ступеня ХІХ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», номінація «Декоративна тематична композиція»;
  • Сухоставська Наталя – лауреат І ступеня ХХ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», номінація «Декоративна тематична композиція».

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти обережний»:

  • Іваськів Роман – І місце, номінація «Декоративно-прикладна творчість».

 Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»:

  • І місце  – Павлик Тарас, номінація «Бісерне плетіння»;
  • ІІ місце – Сухоставська Наталя, номінація «Бісерне плетіння»;
  • ІІ місце – Павлик Дарина, номінація «Бісерне плетіння».

Обласний конкурс з декоративно-ужиткового мистецтва «Таланти твої, Україно»:

  • Диплом І ступеня – Кітлярчук Юля, номінація «Писанкарство»;
  • Диплом І ступеня – Павлик Тарас, номінація «Вироби з бісеру»;
  • Диплом ІІ ступеня – Сухоставська Наталя, номінація «Вироби з бісеру»;
  • Диплом ІІ ступеня – Кирик Вікторія, номінація «Ткацтво, килимарство».

 Обласна виставка-конкурс творчих робіт школярів молодшого віку «Різдвяна шопка»:

  • І місце – Когут Надія, розділ експозиції «Паперова пластика, витинанки, листівки»;
  • ІІ місце – Скрига Вероніка, розділ експозиції «Паперова пластика, витинанки, листівки»;
  • ІІ місце – Рудий Гарік, розділ експозиції «Паперова пластика, витинанки, листівки»

 Обласна виставка-конкурс «Писанковий розмай» серед педагогів закладів освіти Львівщини:

  • І місце – Турченяк  Оксана Василівна, керівник гуртка «Писанка».

Інформаційне забезпечення: районний часопис «Воля народу», Буський медіа портал, соціальна мережа Facebook.

У Буській ДЮСШ функціонує 27 навчальних груп з них 12 груп легкої атлетики, 15 груп відділення футболу, в яких навчається 432 учнів.

Тренери-викладачі І категорія – 2 чоловіка, ІІ – 2 чоловіка.

За 2019 рік підготовлено 67 – юнацьких розрядів, 3 – І дорослих розряди та 1 – КМС. Навчально-тренувальні заняття проводяться на власній базі ДЮСШ в легкоатлетичному манежі та спортивному залі ДЮСШ, а також на спортивних майданчиках ДЮСШ.

Учні ДЮСШ неодноразово ставали переможцями та призерами кубків, чемпіонатів та першостей України, чемпіонами та призерами міжнародних, всеукраїнських та обласних змагань.

Високих спортивних результатів у 2019 році досягли наступні учні відділень легкої атлетики та футболу ДЮСШ: Діжак Соломія, Діжак Вікторія, Рачинська Уляна, Семенюк Павло, Мазепа Михайло, Братейко Христина, Штибель Діана, Шварц Олег, Деревянко Юрій, Костів Юлія.

Випускники нашої Буської ДЮСШ продовжують надалі виступати у міжнародних та національних змаганнях з легкої атлетики та футболу показуючи високі результати і є членами та кандидатами у збірну України та області: Киц Володимир, Ростикус Роман, Коляда Костянтин, Чапля Назарій, Плем’янник Ірина, Мочульська Орися, Колещук Марія.

У чемпіонаті України серед ДЮСШ з легкоатлетичного двоборства який відбувся у м. Києві 15-17 березня 2019 року, Буська ДЮСШ увійшла в трійку кращих ДЮСШ України, здобувши ІІ командне місце.

У Чемпіонаті України з кросу серед ДЮСШ який відбувся 30-31 жовтня м. Ужгород, Буська ДЮСШ здобула ІІІ командне місце.

З часу заснування Буської ДЮСШ було підготовлено 7 майстрів спорту України з легкої атлетики.

Найкращих результатів у роботі досягли тренери-викладачі ДЮСШ: Єретик В.Ю., Гаєвський М. П., Єретик Ю. В. та Горошко С. П.

На протязі навчального року на спортивній базі ДЮСШ було проведено 54 спортивно-масових заходів різного рангу.

Участь учнів у спортивних змаганнях

  1. Чемпіонати України і кубки України - 58 учнів (13 учнів - переможці та призери),
  2. Всеукраїнські змагання - 82 учня (24 учня - переможці та призери),
  3. Міжнародні змагання - 28 учнів (8 учнів - переможці та призери),
  4. Обласні змагання - 279 учнів(126 учнів - переможці та призери).

 

Основні здобутків відділу упродовж  2019 року:

  • створено опорний заклади освіти та дві - філії;
  • створено новий навчальний  простір та освітнє середовище для учнів 1 класу  Нової української школи

( придбано:  меблі, ноутбуки, принтери, ламінатори, дидактичний матеріал, класні дошки);

  • придбано обладнання для двох кабінетів природничо-математичного циклу у  новостворений опорний заклад;
  • покращено навчальну базу у раніше створених опорних закладах;
  • всі діти 5 –річного віку охоплені дошкільною освітою;
  • реконструйовано приміщення котельні під  актову залу ОЗНЗ «Буська ЗОШ І-ІІІ ст. №1»;
  • учителі Олива Н.Р. Гутисько-Тур’янська ЗОШ І ступеня та Барак М.Т. НВК «Буська ЗОШ І ступеня гімназія інтернат ім.. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка» є призерамами обласного етапу конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року-2019» в номінації «Початкові класи»;
  •  учнів початкових класів та дітей пільгових категорій охоплено безкоштовним гарячим харчуванням;

 

Робота сектору освіти у 2020 році

Буде спрямована на:

  • виконання Законів України “Про освіту”, “Про мови”, “Про позашкільну освіту”, рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 17.08.2000 р. “Про ключові проблеми розвитку загальної середньої, дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти в контексті послання Президента України до Верховної Ради “Україна: поступ у ХХІ століття”. Програми діяльності Кабінету Міністерств України “Український прорив”, Постанова КМУ, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Постанова КМУ «Про обліку дітей і підлітків шкільного віку», «Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020р.р.», інших нормативно-законодавчих документів щодо розвитку освітньої галузі, забезпечення прав громадян України на освіту, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, положень національних Програм “Освіта” та “Діти України”;
  • реалізацію сучасної державної політики в освітянській галузі району;
  • дотримання норм безпеки життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу закладів освіти району;
  • створення умов для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення загально-дидактичного, науково-методичного та професійного рівня педагогічних кадрів, а також належних умов для соціального захисту всіх учасників навчально-виховного процесу закладів освіти району, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання.
  • забезпечення стабільного функціонування закладів освіти району.
  • підвищення рівня відповідальності керівних та педагогічних працівників за кінцевий результат своєї праці.

 

Пріоритетні напрямки роботи відділу освіти на 2020 рік:

  • приведення мережі освітніх закладів  у відповідність до потреб населення, створення  та модернізація опорних закладів освіти;
  • забезпечення навчальних закладів ІІ та І ступеня мультимедійними комплексами;
  • оновлення навчального простору  закладів для учнів 1 класу  Нової української школи;
  • виконання програми «Шкільний автобус»;
  • переведення газових котелень на альтернативне паливо;
  • розширення й створення спортивної інфраструктури в населених пунктах району;
  • розширення й створення позашкільної освіти у населених пунктах району.

План роботи відділу освіти на 2019 рік

ПЛАН роботи відділу освіти Буської РДА на 2018 рік


Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень