A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради
Золочівський район Львівської області

Освітня програма закладу загальної середньої освіти є основним документом, який забезпечує досягнення учнями визначених відповідними Державними стандартами результатів навчання.

Дата: 26.06.2023 10:48
Кількість переглядів: 118

Освітня програма закладу загальної середньої освіти є основним документом, який забезпечує досягнення учнями визначених відповідними Державними стандартами результатів навчання. Власна освітня програма дає змогу школі реалізувати автономію: зафіксувати спільно вироблені цінності закладу, запропонувати власне бачення навчального плану, розподілу навчальних годин.

Створення освітньої програми в закладі освіти передбачено Законом України про освіту.

У ст. 1 Закону України «Про освіту» освітня програма визначається як єдиний комплекс освітніх компонентів (предметів вивчення, дисциплін, індивідуальних завдань, контрольних заходів тощо), спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання.

Законодавство надає свободу у виборі видів, форм i темпу здобуття освіти, освітньої програми, закладу освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності (ст. 6 ЗУ «Про освіту»). Заклади освіти можуть використовувати типові a6o інші освітні програми, які розробляються та затверджуються відповідно до спеціальних законів (ст. 33 ЗУ «Про освіту»)

Для розроблення освітньої програми використовують таку нормативну базу:

🔸Закон України «Про освіту» (стаття 33);

🔸Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 11);

🔸відповідні Державні стандарти загальної середньої освіти:

початкової освіти, 2018 рік (для 1-4 кл. у 2023/2024 н.р.),

базової середньої освіти, 2020 рік (для 5-6 кл. у 2023/2024 н.р.),

базової і повної загальної середньої освіти, 2011 рік (для 7-9, 10-11 класів у 2023-2024 н.р.);

🔸накази МОН «Про затвердження Типових освітніх програм»;

🔸Санітарний регламент для ЗЗСО;

🔸модельні навчальні програми для 5-9 класів НУШ, навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, рекомендовані МОН.

Освітня програма дозволяє реалізувати право на освіту через практичну діяльність учасників освітнього процесу саме у процесі навчання. Розробляється вона відповідно до державних стандартів загальної середньої освіти і має враховувати потреби та інтереси учнів, спроможність закладу освіти.

Власну освітню програму школа може розробляти на основі типової чи іншої освітньої програми або на основі державних стандартів загальної середньої освіти. Важливо пам’ятати, що у власній освітній програмі мають бути враховані структурні компоненти типової освітньої програми, а обсяг навантаження учнів – не менший, ніж у типовій освітній програмі.

Заклад може на власний розсуд розробити одну наскрізну для усіх рівнів освіти програму, або ж окрему – для кожного рівня. Водночас на кожному рівні та навіть для кожного класу вона може мати власну специфіку.

Детально про алгоритм розроблення та затвердження освітньої програми закладу загальної середньої освіти:

✅Розділ «Освітні програми» сайту Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/.../zagalna.../navchalni-programi

✅Розділ «Освітні програми» сайту Державної служби якості освіти України https://sqe.gov.ua/diyalnist/osvitni-programi/

✅ Створення власної освітньої програми: поради для директора школи https://sqe.gov.ua/stvorennya-vlasnoi-osvitnoi-program/

✅ Як розробити освітню програму для 5-х класів на основі типової освітньої програми https://sqe.gov.ua/yak-rozrobiti-osvitnyu-programu-dlya.../

✅ Як створити освітню програму, розроблену не на основі типових освітніх програм https://sqe.gov.ua/yak-stvoriti-osvitnyu-programu-rozrobl/

✅Навчальне відео щодо розроблення освітньої програми у закладі загальної середньої освіти https://youtu.be/4pjD0rxQnDQ


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень